کلینیک لی‌لی رز طزری

مامای همراه

مامای همراه

مقدمه

مامای همراه درک کاملی از فرآیند بارداری و زایمان دارد و می تواند شما را در انجام زایمان فیزیولوژیک راهنمایی کند. همانطور که می دانید برخی از افراد دوران بارداری سختی را سپری می کنند و به همین سبب برای زایمان استرس بسیار زیادی بر آنان تحمیل می شود. ما در این مطلب قصد داریم شما را با نقش مامای همراه در طول بارداری و زایمان آشنا نماییم.

مامای همراه در رشته تخصصی مامایی تحصیلات آکادمیک داشته و دوره های فشرده ای را برای زایمان فیزیولوژیک گذرانده است. همچنین او نیز موفق به کسب مدرک در این زمینه شده است. او آموزش های مربوط به زایمان و روش های کمک به کاهش درد را دیده است و می تواند روحیه مادر را در هنگام تولد فرزند تقویت نماید. البته نقش همسر در این دوران از اهمیت بالایی برخوردار بوده و قابل مقایسه با کمک های مامای همراه نمی باشد.                                                                  

افرادی که قصد دارند عمل زایمان را به طور طبیعی انجام دهند، باید از لحاظ روحی حمایت شده و فعالیت های فیزیکی گوناگونی را انجام دهند. تمامی این اقدامات و راهنمایی ها توسط ماما صورت می گیرد و  روند زایمان را برای وی آسان می گرداند. به طور کلی حضور مامای همراه پس از زایمان اجباری ندارد و شما می توانید با دریافت مشاور از کلینیک طزری تصمیم گیری صحیح را انجام دهید.

تفاوت بین مامای همراه و ماما

مامای همراه آموزش های لازم جهت حفظ روحیه بانوان را دیده است و تنها می تواند اطلاع مفیدی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهد. این فرد پیش از زایمان و در دوران بارداری شما را در جهت مراقبت از خود و فرزندتان راهنمایی می کند. به طور کلی مامای همراه می تواند به حفظ روحیه و زایمان راحت تر شما کمک کند.

توجه داشته باشید که مامای همراه آموزش های پزشکی را ندیده است و تنها در برخی مسائل می تواند شما را راهنمایی کند. اما ماما به صورت تخصصی برای عمل زایمان آموزش دیده است و حتی می تواند به پزشک نیز کمک کند. اکنون اگر به دنبال فردی هستید که همه جوره بتواند در دوران قبل و پس از زایمان همراه شما باشد، دکتر رز طزری تمامی تخصص های لازم در این زمینه را کسب کرده است.

برای برخی از افراد این سوال پیش می آید زمانی که همسرم در طول زایمان مرا همراهی می کند، با این وجود هم به مامای همراه نیاز دارم یا خیر. همسر شما حمایت فیزیکی و روحی شما را بر عهده دارد، اما توجه داشته باشید که مامای همراه با آگاهی لازم به شما تا بهبودی کامل کمک می کند. در واقع مامای همراه و همسر شما مکمل هم هستند تا شما این دوران را به آسانی سپری کنید.

برخی از بانوان فکر می کنند مامای همراه تنها برای زایمان طبیعی می تواند نقش مفیدی ایفا کند، اما باید بدانید که حضور این فرد حتی در زایمان سزارین هم مفید است. بهترین زمان برای حضور مامای همراه از ماه چهارم یا پنجم بارداری است. او می تواند در انتخاب نوع زایمان به شما کمک کند و در تصمیم گیری آگاهانه نیز همراه شما باشد. همچنین کلینیک طزری پس از تولد نوزاد نیز می تواند مشاوره های لازم را به شما ارائه دهد.

اکنون ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا حضور مامای همراه ضروری است یا خیر. در روز زایمان، مادر بیشتر از هر زمانی نیاز به حمایت روانی دارد. پس حضور او واجب است و آگاهانه شما را راهنمایی خواهد کرد. در واقع مامای همراه می تواند به شما کمک کند تا از دوران بارداری و زایمان شما خاطره ای خوشایند باقی بماند.    

وظایف مامای همراه

مامای همراه در دوران بارداری و حتی پس از زایمان در دسترس مادر قرار دارد. همچنین می تواند زمان مناسب برای عمل زایمان را تشخیص دهد. او در روز زایمان حمایت های لازم را انجام می دهد و تا دو ساعت یا بیشتر می تواند کمک حال شما باشد. به طور کلی برای کاهش درد شما، از روش های گوناگون همچون ماساژ درمانی و الگوهای صحیح تنفس استفاده می کند. به طور کلی دکتر لی لی رز طزری با به کارگیری روش های بروز، درد زایمان شما را کاهش می دهد. همچنین تمرینات ورزشی مناسب برای شما در نظر گرفته می شود تا فشاری به شما وارد نگردد.

با حضور ماما شما از جمایت عاطفی و روانی برخوردار خواهید شد و دیگر برای روز زایمان استرس ندارید. این ماما با همراهی شما در دوران بارداری و زمان زایمان کمک می کند تا درد های ناشی از زایمان طبیعی کاهش یابد. حتی اگر زایمان سزارین داشته اید، باز هم مامای همراه به شما کمک می کند تا چگونه از زخم های ناشی از عمل سزارین مراقبت کنید. در کلینیک طزری شما با پوزیشن های اصولی و صحیح جهت کوتاه و آسان نمودن زایمان آشنا می شوید.   

خدمات مامای همراه

مامای همراه در هر زمان در دسترس مادر خواهد بود و شما می توانید به آسانی مشکلات خود را با او در میان بگذارید. همچنین در انجام حرکات ورزشی به شما نیز کمک می کند و حرکات صحیح را جهت داشتن زایمان راحت تر آموزش می دهد.

برخی از افراد پس از ترخیص از بیمارستان، برای نگهداری از نوزاد خود سردرگم می شود و دلیل گریه های نوزاد، آنان را آزرده خاطر می کند. همچنین در زمان دل درد و سایر مشکلات کودک، ممکن است با سوالات مختلفی مواجه شوید و ندانید چه اقدامی انجام دهید. به همین سبب ارتباط با یک ماما حنی به صورت تلفنی هم می تواند برای شما مفید واقع شود و بسیار تاثیرگذار گردد.

آموزش شیردهی توسط مامای همراه

اگر مادر بداند که چگونه و با چه پوزیشنی به فرزند خود شیر بدهد، می تواند بسیاری از مشکلات و درد های مربوط به سینه را کاهش دهد. به عنوان مثال ترک نوک سینه از عواملی است که در اوایل دوران شیردهی برای مادر اتفاق می افتد. به همین سبب حتی شیردهی به نوزاد هم بسیار طاقت فرسا خواهد شد. به طور کلی تمامی آموزش های لازم برای در آغوزش گرفتن نوزاد و بهترین زمان شیردهی و هضم آن توسط دکتر طزری به شما داده خواهد شد. اگرچه می توانید پس از زایمان از پزشک بیمارستان هم راهنمایی لازم را کسب کنید.   

کلام آخر

همانطور که در این مطلب گفته شد، مامای همراه می تواند تمامی اطلاعات مورد نیازتان را از ابتدای بارداری تا پس از زایمان در اختیارتان قرار دهد. همچنین مادر را از لحاظ روحی حمایت می کند و در صورت لزوم حرکات ورزشی و روش های کاهش درد را به او آموزش می دهد. اگر شما هم قصد دارید مامای همراه برای خود برگزینید می توانید با مراحعه به کلینیک طزری، راهنمایی لازم را کسب نمایید.

وقت ملاقات رزرو کنید!

به راحتی و با کمترین زمان ممکن وقت ملاقات خود را رزرو کنید.